niedziela, 19 kwietnia 2015

Niedziela 19 kwietnia - 18-stka , kino i praktyki zagraniczne do Portugalii ;)

No to mamy niedziele. Koniec weekendu i dzień po osiemnastce ^^ taka mała zmiana bo można więcej. ;) Jakoś nie przepadam za alkoholem , no ale jak spędzasz 18 z rodzicami i babcią i 2 ciotkami , no to paru kieliszków wódki nie można odmówić bo nie wypada ;) Wg to taki ładny dzisiaj dzień ;) Ostatnio byłem w kinie na " Niezgodna: Zbuntowana " , co dodać co ująć ;) ? świetny film ^^ w sumie to już 2 cześć i czekam na kolejną bo są 4 na podstawie książki ;)
 Wg to uwielbiam główną aktorkę tego filmu Shailene Woodley  , piękna dziewczyna ;)

http://www.filmweb.pl/person/Shailene+Woodley-289092# )


No i za tydzień jadę na praktyki ze szkoły na 3 tygodnie do Portugalii ( masakra pierwszy raz za granice , mały stres i ekscytacja :3 ). Witaj Portugalio ! no i owoce morza ... ten fakt mnie nie cieszy bo nigdy nie miałem w ustach a nie wyglądają za ciekawie :/ no ale pyzatym dużo się ciekawych przeżyć zapowiada ;)
Moje ukochane państwo które kocham od bardzo dawna/PaulinaPorto i Barcelos ;) właśnie tu będę miał praktyki, prawie nas samym Atlantykiem :3
Piękne miejsca, mam plany zabrać aparat , w sumie już wiem że ciocia mi pożyczy, to chce narobić setki zdjęć ;) a potem zrobić z nich piękna galerie ;)


W samym Barcelos cieką rzeczą są takie koguciki, w prawdziwej postaci mają koło 1,5 metra wzrostu i są porozstawiane w różnych częściach miasta ;)

 Wielki jest ^^

Wiąże się z tymi kogucikami ciekawa legenda miasta ;)

Legenda

W mieście Barcelos popełniono przestępstwo, ale sprawca, co potęgowało strach mieszkańców, pozostawał nieznany. Pewnego dnia do osady przybył galisyjski pielgrzym zmierzający do Santiago de Compostela, który stał się głównym podejrzanym. Mimo przekonywań o swojej niewinności, przybysz został uwięziony i skazany na śmierć przez powieszenie. Przed wykonaniem wyroku poprosił jeszcze, aby zaprowadzono go przed oblicze sędziego, który posłał go na szubienicę. Przybywszy do domu urzędnika, który właśnie wydawał przyjęcie, Galisyjczyk jeszcze raz zaczął błagać o darowanie mu życia, ale jego zabiegi niewiele dały. Wobec tego zwrócił się do obecnych, ogłaszając:
 „Moja niewinność jest tak samo pewna jak to, że ten pieczony kogut zapieje, gdy tylko zawisnę”. Skonsternowani biesiadnicy, mimo niedowierzań i śmiechów, nie zdecydowali się tknąć koguta. Jakiś czas później, gdy wieszano biednego pielgrzyma, ptak nagle ożył i donośnie zapiał. Sędzia, który uwierzył w swój błąd, natychmiast ruszył pod szubienicę, gdzie okazało się, że źle wykonana pętla uratowała skazanego przed śmiercią. Galisyjczyk, którego puszczono wolno, wrócił po latach do Barcelos i postawił tam krzyż na cześć Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba (Cruzeiro do Senhor do Galo).
Bardzo ciekawe ;) !

No to jeszcze tydzień i jadę i jak wrócę to się z wami podzielę informacjami i zdjęciami ;)
Zapraszam do obserwacji ;)

2 komentarze:

  1. zazdroszcze ci tych praktyk sama bym gdzies wyjechala a tu portugalia :D

    zapraszam www.cocolitaa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam trylogię niezgodna jednak film nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak książka. Piękny post jak i blog . Obserwuję :)
    mylittleworld46.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję za komentarze,to naprawdę wielka motywacja:)
♥ Odwiedzam każdy blog podany przez Was w linku
♥ Usuwam wszystkie obraźliwe komentarze i spamy!
♥ Nie pisz " Fajny post i link" ,tylko na początku przeczytaj post!